Dżemik 2023 – temat

Rejestracje zakończone zatem pora na ogłoszenie tematu!

W tym roku będzie on brzmieć:

Szybko, wolno

Pamiętajcie, temat jest Waszą inspiracją i macie dużą dowolność w jego interpretacji, ale zadbajcie, aby nie było wątpliwości, że Wasza gra się go trzyma. Przy sprawdzaniu, jurorzy będą zwracać na to uwagę. Jednak równie mocno liczy się pomysłowość, wykażcie się zatem kreatywnością.

Na pracę nad grami macie czas do 29 maja. To ponad tydzień, ale wykorzystajcie ten czas dobrze. Praca przy komputerze nad kodem czy grafiką jest równie ważna co przemyślenie pomysłu i planowanie. Ukończoną grę należy załadować na serwer. Adres do przesyłania plików przyślemy Wam w mailu (dostaniecie go wieczorem). Jeśli nie otrzymacie go do jutra, skontaktujcie się proszę z organizatorami.

Prosimy o jeszcze jedno – zadbajcie o to, by jury nie miało problemu z zagraniem w Wasze gry – najpewniejszy sposób to dostarczenie instrukcji obsługi. Może mieć ona formę osobnego dokumentu tekstowego, albo znajdować się w samej grze (np. na ekranie tytułowym).

Jeśli potrzebujecie wskazówek odnośnie tworzenia gier, przypominamy o zestawie kursów, jaki umieściliśmy na stronie Dżemiku.

Powodzenia i bawcie się dobrze!

Liczymy na masę wspaniałych gier!

W razie pytań, prosimy o kontakt z organizatorami.